Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-07-24 15:11:19

Blisko 300 czeskich wojskowych nad Bałtykiem

     Czeski Senat zdecydowaną większością głosów zaakceptował w zeszłym tygodniu udział kontyngentu wojskowego w działaniach batalionów NATO rozlokowanych na terytorium Polski oraz małych republik nadbałtyckich.

  Kontyngent zostanie skierowany na terytorium Litwy oraz Łotwy pomiędzy 1 stycznia 2018 a 31 stycznia 2019 roku. Łącznie będzie to 290 żołnierzy, kompania zmechanizowana w sile 250 wojskowych trafi do batalionu NATO eFP na terytorium Litwy (dowodzony przez Niemców), pluton moździerzy liczący 40 wojskowych trafi do batalionu „kanadyjskiego” mającego obszar odpowiedzialności na terytorium Łotwy. Koszt misji zostanie pokryty z budżetu czeskiego resortu obrony, wartość wkładu wynieść ma 362 mln koron czeskich.

Red.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Dokąd płynie Wisła, czyli o Memorandum Intencji

Dokąd płynie Wisła, czyli o Memorandum Intencji

W dniu 6 lipca br. doszło do podpisania „Memorandum Intencji” dotyczącego pozyskania przez Polskę systemu obrony powietrznej Patriot, zawartego pom...

więcej polecanych artykułów