Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-05-02 20:47:40

Brytyjska piechota leci do Estonii

     Na wspierane przez NATO ćwiczenia Spring Storm 2014 realizowane w połowie maja (5-23) na terenie Estonii brytyjski resort obrony zdecydował o wysłaniu zgrupowania kompanijnego z 1st Battalion The Duke of Lancaster’s Regiment. W Estonii znajdzie się konkretnie dowództwo batalionu oraz kompania B (Burma).

Kompania Burma z 1. LANCS współpracowali z Estończykami podczas misji w Afganistanie. fot. British Army

   Brytyjskie wojska będą podgrywać przeciwnika. Ćwiczenie ma głównie na celu sprawdzenie gotowości estońskich sił zbrojnych. Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii, Philip Hammond, udział w manewrach określił jako udział jego kraju w budowaniu aktywności NATO w rejonie Bałtyku i budowę płaszczyzn do współpracy z estońskimi siłami zbrojnymi. Ta współpraca jest zresztą rozwijana od lat.

  Spring Storm 2014 zapowiadany był od miesięcy. Zeszłoroczne ćwiczenia odbyły się w północnej Estonii, teraz będą w południowej. Realizowane będą w czterech głównych częściach z udziałem 6000 żołnierzy (plany sprzed kilku miesięcy mówiły o 5500). Będą to największe ćwiczenia z tego cyklu w historii. Przygotowania już się rozpoczynają. Jak zawsze pierwsi muszą wyruszyć logistycy i tak się stało – dziś w 15 kolumnach samochodowych wyruszyło 250 żołnierzy z batalionu logistycznego estońskich SZ.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Historia rakiety przeciwokrętowej Sea Killer rozpoczęła się w 1963 roku, kiedy Contraves Italiana SpA, bazując na doświadczeniach wyniesionych z pr...

więcej polecanych artykułów