Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-10-27 21:23:27

Problemy z niemieckimi NH90

     24 października br. prasa niemiecka poinformowała, że flota śmigłowców NH90 eksploatowanych przez siły zbrojne tego kraju notuje kolejna faza problemów technicznych - jedna z usterek miała miejsce w czasie misji w Afganistanie.

Jeden z NH90 musiał awaryjnie lądować w Uzbekistanie - fot. Ministerstwo Obrony Niemiec

   Według doniesień prasy niemieckiej, jeden ze śmigłowców musiał awaryjnie lądować w Uzbekistanie w wyniku awarii przekładni głównej. Wydarzenie miało miejsce w czerwcu, a do dnia dzisiejszego maszyna jest w tym kraju ze względu na brak możliwości przetransportowania do Niemiec. Usterki układu napędowego trapią całą flotę niemieckich NH90 (około 36 egzemplarzy), co powoduje iż władze w Berlinie zastanawiają się nad tymczasowym uziemieniem - według dostępnych informacji, problem pojawia się w maszynach, które mają często uruchamiane silniki. Z tego też względu rekomendowano dłuższy okres pomiędzy lotami. To wszystko powoduje, że pomimo debiutu w Afganistanie, niemieckie NH90 nie nadają się do operacji z sojusznikami i działań ekspedycyjnych - być może uda się rozwiązać problemy do 2016 roku.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku w kilku państwach NATO rozpoczęto poszukiwanie nowego rodzaju systemów uzbrojenia lo...

więcej polecanych artykułów