Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-11-28 09:46:33

Modernizacja kolejnych myśliwców MiG-31BM

     Zgodnie z oficjalną informacją Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej z 27 listopada 2014 roku, resort podpisał umowę z korporacją OAK na modernizację kolejnej partii ciężkich myśliwców MiG-31BM.

Zmodernizowane MiG-31BM otrzymują m.in. unowocześnioną stację radiolokacyjną Zasłon-M o deklarowanym zasięgu wykrycia celu typu myśliwiec 320 km. Przechwytywanie celów powietrznych ma być możliwe z odległości do 280 km. MiG-31BM ma również możliwość zwalczania celów naziemnych. fot. MO Rosji.

  Zgodnie z umową o wartości ponad 30 mld rublii do 2019 roku ma zostać zmodernizowane "co najmniej 50 samolotów przechwytujących MiG-31BM". Jest to drugi kontrakt na modernizację tych maszyn - pierwszy został podpisany z wchodzącym w skład OAK zakładem OAO NAZ "Sokół" w 2011 roku.

(RC)

 

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Interoperacyjność to za mało. Wielodomenowe systemy dowodzenia na przykładzie  IBCS

Interoperacyjność to za mało. Wielodomenowe systemy dowodzenia na przykładzie IBCS

Era cyfrowa odciska swoje piętno także na środowisku pola walki. Pojawiają się nowe zagrożenia, a dla dowódców także nowe możliwości w prowadzeniu ...

więcej polecanych artykułów