Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-03-14 22:13:10

Senat chce F-22 w Polsce

     14 marca br. przedstawiciele stronnictwa republikańskiego w Kongresie (senator Jim Inhofe) poinformowali, że chcieliby, aby prezydent Obama skierował do Polski samoloty dominacji powietrznej Lockheed Martin F-22A Raptor. Według nich byłby to wyraźny sygnał przeciwko rosyjskim dążeniom do odebrania Krymu.

Według senatorów w Łasku powinny stacjonować F-22A, a nie F-16C/D - fot. USAF

    Według senatorów, wysłanie do Polski jedynie F-16 pokazuje, po raz kolejny, słabość ekipy Baracka Obamy w stosunku do Rosji. Przedstawiciele amerykańskiego ciała ustawodawczego wskazują także na jego wcześniejsze źle oceniane decyzje - m.in. ograniczenie znaczenia polskiego elementu tarczy antyrakietowej oraz ograniczenie wizyt okrętów wyposażonych w system Aegis na Morzu Bałtyckim.

(AP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Zakup F-35. Polskie Harpie, czy drogie zabawki?

Zakup F-35. Polskie Harpie, czy drogie zabawki?

Ostatniego dnia stycznia br. odbyła się ceremonia podpisania umowy na pozyskanie dla Sił Powietrznych RP 32 samolotów bojowych F-35A Lightning II. ...

więcej polecanych artykułów