Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-07-16 20:59:30

Kolejna partia C295M do Egiptu

     16 lipca br., w czasie salonu lotniczego w Farnborough, Airbus Military ogłosił, że Egipt zamówił w ostatnim czasie kolejną partię lekkich samolotów transportowych C295M - są to maszyny, które dotychczas figurowały na listach produkcyjnych pod oznaczeniem "użytkownik UFO".

Egipt zamówił kolejną partię C295M, co zwiększy flotę do 20 egzemplarzy - fot. Airbus Military

    Egipcjanie sukcesywnie zwiększają swoją flotę C295M. Początkowo zamówili trzy egzemplarze, a w styczniu 2013 roku rozszerzyli je o kolejnych dziewięć. Nowe zamówienie (osiem sztuk) spowoduje osiągnięcie liczby 20 sztuk C295M w strukturach egipskiego lotnictwa wojskowego - będzie to zarazem największy użytkownik hiszpańskich samolotów na świecie. Dotychczas Airbus Military dostarczył Egipcjanom sześć sztuk.

    Kilka tygodni temu Airbus Military ogłosił, że dysponuje zamówieniami na 20 C295M od nieznanych użytkowników, figurujących pod oznaczeniem UFO. Obecnie wiadomo, że maszyny trafią do Ekwadoru, Wietnamu, Brazylii oraz Egiptu. Ostatnim z nieznanych użytkowników są najprawdopodobniej Filipiny. Bieżący rok jest udany dla programu C295M, gdyż poza zamówieniami na nowe egzemplarze, cały czas realizowany jest rozwój konstrukcji - Jordania zleciła przebudowę pojedynczego C295M do wersji gunship AC295M. Poza tym, cały czas, istnieje szana, iż kolejne C295M trafiłą do Polski - tym razem w odmianie morskiego samolotu patrolowego bazowania lądowego C295MPA.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Serbska haubica samochodowa SORA

Serbska haubica samochodowa SORA

W ostatnich latach nastąpił silny rozwój samochodowych dział samobieżnych, które stały się ciekawą alternatywą dla haubic gąsienicowych. Rozwój koł...

więcej polecanych artykułów