Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-12-14 13:20:14

Test Su-30MKI z manewrującym BrahMos w 2016

     Indyjskie siły powietrzne zmodernizowały już jeden ze swoich samolotów bojowych Su-30MKI do przenoszenia pocisku manewrującego BrahMos. W przyszłym roku planuje się pierwszy test takiego zestawu związany z odpaleniem rakiety.


  Krok ten przybliży Indie do stania się w Azji drugim, po Chinach, państwem zdolnym do atakowania przeciwnika pociskami manewrującymi odpalonymi ze statku powietrznego. Zmodernizowano do tego celu pierwszy egzemplarz Su-30MKI, w pierwszym kwartale 2016 roku dołączy do niego druga maszyna. Ambicje Indii sięgają stworzenia nuklearnej wersji pocisku BrahMos. Na tym polega także modyfikacja Su-30, na osłonie ich elementów elektronicznych przed skutkami impulsu elektromagnetycznego występującego przy eksplozji jądrowej.

  W 2012 roku Indie zdecydowały o rozwoju i zakupie 200 egzemplarzy lżejszej, od odmiany lądowej i morskiej, wersji pocisku BrahMos. Planuje się wdrożenie pocisku, dodatkowo pomniejszonego, również na mniejszych Rafale oraz MiG-29K. Oficjalnie BrahMos pozwala na atak celu odległego o 300 kilometrów, poruszając się z prędkością 2,8 Ma, w ostatniej fazie misji wykonując lot zgodnie z profilem terenu na wysokości rzędu 15 metrów.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Rok 2002 przyniósł dwa bardzo istotne wydarzenia dla przyszłości floty systemów bezzałogowych US Army. Jednym z nich było rozpoczęcie dostaw, pocho...

więcej polecanych artykułów