Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-04-09 08:50:58

Bezzałogowe wieże dla Rosomaka rodem z HSW i WB Electronics

     9 kwietnia br. Polska Zbrojna poinformowała, że Huta Stalowa Wola oraz WB Electronics podpisały kontrakt w sprawie fazy badawczo-rozwojowej budowy dla Rosomaków bezzałogowych wież w ilości około 100 egzemplarzy.

Rosomaki wyposażone w wieże Hitfist zostaną uzupełnione pojazdami z wieżami bezzałogowymi produkcji krajowej - fot. Łukasz Pacholski

    W ramach programu, w ciągu trzech lat, obie firmy zbudują prototyp bezzałogowej wieży, a także partię próbną. W 2016 roku miałaby ruszyć produkcja seryjna. Wiadomo, że system będzie uzbrojony w trzy rodzaje broni - 30 mm armatę automatyczną (ATK Bushmaster III bądź Rheinmetall MK30), karabin maszynowy (ZM Tarnów) oraz wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike. Rosomaki z bezzałogowymi wieżami będą stanowić uzupełnienie dla liczącej juz ponad 300 sztuk floty pojazdów wyposażonych w załogowe wieże Hitfist 30.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Wydatki na modernizację techniczną i inwestycje budowlane Wojska Polskiego w 2025 roku

Wydatki na modernizację techniczną i inwestycje budowlane Wojska Polskiego w 2025 roku

W 2025 roku wydatki na modernizację techniczną i inwestycje budowlane Wojska Polskiego były ponoszone w ramach środków z budżetu państwa w zakresie...

więcej polecanych artykułów