Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-07-03 18:20:28

Propozycja dla Peru na modyfikację T-55

     Południowoamerykańskie Peru prowadzi po raz kolejny postępowania na wymiany własnego parku czołgowego T-55 i zakup nowych pojazdów tej klasy. Uralwagonzawod wyszedł z propozycją, aby po zakupie nowych czołgów tych starych nie utylizować, ale przebudować na ciężkie wozy wsparcia czołgów, tzw. BMPT.

Oferta dla Peru opiera się o koncepcję BMPT Terminator sprzedanego w małych ilościach armii rosyjskiej oraz kazachskiej. fot. Uralwagonzawod.

   Chodzi głównie o zastąpienie typowej wieży czołgowej lżejszą, uzbrojoną w dwa działka 2A42 kalibru 30mm, dwa granatniki automatyczne kalibru 30mm, karabin maszynowy 7,62mm oraz 4 wyrzutnie pocisków przeciwpancernych Ataka. Wieża dysponuje nowoczesnymi środkami obserwacji i kierowania ogniem, a dodatkowo pojazd zostaje zabezpieczony pancerzem reaktywnym. Pozostałe elementy wozu, mowa głównie o kadłubie z napędem przeszłoby remont. Dla zapewnienia większej manewrowości i sprostania w marszu czołgom klasy T-90 czy Leopard 2 istnieje możliwość poprawy charakterystyk napędu poprzez dodanie sprężarki.

   Peru posiada na wyposażeniu około 250 czołgów T-55, część z nich zmodernizowano w dosyć ciekawy sposób montując po bokach wieży wyrzutnie ppk Malutka.

   W konkursie na nowy czołg dla Peru uczestniczą przede wszystkim trzy konstrukcje: Rosjanie z T-90, Holendrzy z ofertą własnych Leopardów 2A6 oraz Hiszpanie z Leopardami 2A4.

   BMPT towarzyszyć ma czołgom i uzupełniać je własnymi systemami uzbrojenia, niedostępnymi w przypadku klasycznych ciężkich wozów pancernych.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Trały i lemiesze dla Abramsów

Trały i lemiesze dla Abramsów

Brytyjska firma Pearson Engineering poinformowała 11 marca br. o realizacji umowy na dostawy trałów wykopowych i lemieszy dla polskich czołgów M1A2...

więcej polecanych artykułów