Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-01-03 15:11:59

Choinka zakładów amunicyjnych

     Ostatnie przedświąteczne dni grudnia, już zeszłego roku, to zapewne wyczekiwane przez polskie zakłady amunicyjne zakupy środków bojowych wszelakiego typu. Otrzymały prezenty świąteczne.

   Kilka godzin po naszej informacji o umowie z zakładami w Skarżysko-Kamiennej dotyczącej zakupu amunicji strzeleckiej, Inspektorat Uzbrojenia ujawnił kolejne transakcje tego typu.

Umowa z 20 grudnia z realizacją przez zakłady Dezamet S.A. w Nowej Dębie:

  • 10000 przeciwpancernych nabojów rakietowych PG-15W do działa 2A28 kalibru 73 mm (dostawa podzielona po połowie na lata 2013-2014).

Przeznaczenie: gąsienicowe Bojowe Wozy Piechoty (BWP-1).

Umowa z 21 grudnia z realizacją przez zakłady w Pionkach:

  • 1500 pocisków czołgowych odłamkowo-burzących kalibru 120 mm z terminem dostawy w roku 2013.

Przeznaczenie: czołgi Leopard 2A4.

Umowa z 24 grudnia z realizację przez zakłady w Skarżysko-Kamiennej:

  • 135753 naboje MP-T/SD kalibru 30 mm z pociskiem wielofunkcyjnym ze smugaczem i samolikwidatorem (dostawy w latach 2013-2015);

  • 48588 naboi APFSDS-T kalibru 30 mm z pociskiem podkalibrowym z rdzeniem wolframowym stabilizowanym brzechwowo ze smugaczem (dostawa w latach 2014-15).

Przeznaczenie: kołowe transportery opancerzone Rosomak uzbrojone w armatę Mk44 Buchmaster.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Zakres polskiego wniosku o pozyskanie środków z instrumentu SAFE

Zakres polskiego wniosku o pozyskanie środków z instrumentu SAFE

Na terenie zakładów PIT-RADWAR S.A. w Kobyłce 27 lutego br. odbyło się spotkanie poświęcone uzyskaniu nowych zdolności przez Wojsko Polskie w ramac...

więcej polecanych artykułów