2011-10-25 06:42:04
Urodziny Sztabu Generalnego WP
93 lata temu, 23 października 1918 roku, zarządzeniem Rady Regencyjnej Królestwa Polskiego (twór niemieckich okupantów) powołano Sztab Generalny.

Oznaka rozpoznawcza Sztabu Generalnego WP, grafika: mon.gov.pl
Z tej okazji na dziedzincu instytuacji odbędzie się mała uroczystość. Zostanie wciągnięta flaga Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, odbędzie się uroczysta msza święta oraz odsłonięcie tablicy tragicznie zmarłego w 2010 roku generała Franciszka Gągora. Na rękawach oficerów po raz pierwszy pojawi się odznaka rozpoznawcza SGWP.
Szefem Sztabu Generalnego WP jest generał Mieczysław Cieniuch. Najwyższy rangą wojskowy w Siłach Zbrojnych RP.
(MC)