2012-02-17 17:11:29
HMS Bulwark w Gdyni
17 lutego br. do portu handlowego w Gdyni zawinął okręt flagowy Royal Navy - okręt desantowy-dok HMS Bulwark. Jednostka zacumowała do nabrzeża francuskiego, gdzie spędzi czas do wtorku.
HMS Bulwark w trakcie manewru cumowania w Gdyni - fot. Łukasz Pacholski
Bohater dzisiejszego wydarzenia jest jednym z czterech największych okrętów wojennych Royal Navy. W ostatnich latach brał intensywny udział w działaniach koalicyjnych na wodach Zatoki Perskiej czy Oceanu Indyjskiego. W bieżącym roku będzie wspierać służby porządku publicznego w trakcie igrzysk olimpijskich w Londynie.
W weekend, sobota i niedziela, okręt będzie udostępniony do zwiedzania w godzinach od 10 do 16.oo.
(ŁP)