Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-03-06 11:42:14

Po katastrofie niemieckie Tigery uziemione

     Flota posiadanych przez Niemcy 27 śmigłowców szturmowych Tiger UHT pomniejszyła się o jedną maszynę 4 marca. Podczas lotu treningowego w rejonie Ettal w Alpach Bawarskich doszło do katastrofy. Obaj członkowie załogi o własnych siłach opuścili śmigłowiec i są tylko lekko ranni. Maszyna pochodziła z 36. pułku śmigłowców bojowych z Fritzlar (kampfhubschrauberregiment 36). Co interesujące maszyna była w wersji ASGARD-T, czyli przeznaczonej do szkolenia.

   Po katastrofie niemieckie śmigłowce Tiger zostały uziemione.

   36. pułk użytkuje Tigery od 2003 roku, posiadał ich w sumie 18 egzemplarzy (w tym 4 w Afganistanie). Łącznie Niemcy planują pozyskać 40 śmigłowców tego typu.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jaśmin też dla zarządzania kryzysowego

Jaśmin też dla zarządzania kryzysowego

Zarządzanie kryzysowe jest jedną z istotniejszych aktywności służb państwowych prowadzących działania z zakresu ochrony ludności i mienia. Chociaż ...

więcej polecanych artykułów