2013-03-06 11:42:14
Po katastrofie niemieckie Tigery uziemione
Flota posiadanych przez Niemcy 27 śmigłowców szturmowych Tiger UHT pomniejszyła się o jedną maszynę 4 marca. Podczas lotu treningowego w rejonie Ettal w Alpach Bawarskich doszło do katastrofy. Obaj członkowie załogi o własnych siłach opuścili śmigłowiec i są tylko lekko ranni. Maszyna pochodziła z 36. pułku śmigłowców bojowych z Fritzlar (kampfhubschrauberregiment 36). Co interesujące maszyna była w wersji ASGARD-T, czyli przeznaczonej do szkolenia.
Po katastrofie niemieckie śmigłowce Tiger zostały uziemione.
36. pułk użytkuje Tigery od 2003 roku, posiadał ich w sumie 18 egzemplarzy (w tym 4 w Afganistanie). Łącznie Niemcy planują pozyskać 40 śmigłowców tego typu.
(MC)