Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-07-15 20:52:12

W brytyjskiej armii więcej samobójców niż poległych w Afganistanie

     Problem pola walki to nie tylko operacje na teatrze działań, to w nie mniejszym stopniu wyzwanie przed jakim staje system wojskowego wsparcia już po powrocie żołnierzy z misji. W 2012 roku Brytyjczycy odnotowali prawdopodobnie 50 samobójstw przy 40 żołnierzach poległych w Afganistanie.

   Według brytyjskiego resortu obrony w 2012 roku samobójstwa popełniło na pewno 7 żołnierzy będących w służbie, kolejnych 14 zginęło z prawdopodobnym motywem samobójczym (nie zakończono śledztw, brak ostatecznych dowodów itp.). Według BBC w tym samym 2012 roku samobójstwo popełniło przynajmniej 29 weteranów, jednak na to nie ma pewnych danych.

   Brytyjski MON wydaje rocznie 7,4 mln funtów (8,5 mln euro) na wsparcie medyczne w zakresie zdrowia psychicznego. Największym problemem dla żołnierzy – uczestników misji oraz weteranów jest zespół stresu pourazowego (określane z angielskiego skrótu jako PTSD).

(MC)



Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Doświadczalno-bojowy sprawdzian Małej Narwi

Doświadczalno-bojowy sprawdzian Małej Narwi

Na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce 27 maja br. odbyło się doświadczalno-bojowe strzelanie zestawów rakietowych obrony powietr...

więcej polecanych artykułów