Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-05-09 22:50:07

Kolejny lotniskowiec za centa

     9 maja br. prasa amerykańska poinformowała, że Departament Obrony sprzedał za symbolicznego centa lotniskowiec USS Saratoga (CV 60). Okręt zostanie pocięty na złom w Teksasie.

Wycofany ze służby USS Saratoga w czasie pobytu w rezerwie - fot. US Navy

  USS Saratoga był jednym z czwórki lotniskowców typu Forrestal, służył w US Navy w latach 1956-94. Kolejnych dwadzieścia lat spędził w Newport, gdzie na swój los oczekują wycofane okręty amerykańskiej floty. Ostatecznie zdecydowano się sprzedać go na złom, ze względu na koszty transakcja opiewa na 1 cent. W październiku zeszłego roku taka sama kwota opiewała przy sprzedaży na złom lotniskowca USS Forrestal. Stocznia złomowa zapłaci jeszcze za przeholowanie do Teksasu, gdzie zostanie dokonana rozbiórka.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Doświadczalno-bojowy sprawdzian Małej Narwi

Doświadczalno-bojowy sprawdzian Małej Narwi

Na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce 27 maja br. odbyło się doświadczalno-bojowe strzelanie zestawów rakietowych obrony powietr...

więcej polecanych artykułów