Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-08-04 15:28:58

Nowy satelita GPS na orbicie

     3 sierpnia br. z Przylądka Canaveral na Florydzie wystartowała rakieta nośna Atlas-5 z ładunkiem składającym się z satelity systemu GPS, który powstał w koncernie Boeing.

Atlas-5 wynosi w kosmos satelitę systemu GPS - fot. Boeing

    Satelita, po wyniesieniu na orbitę, rozpoczął nadawanie sygnałów testowych wskazujących, iż działa poprawnie. Jest to siódmy spośród dwunastu zamówionych w koncernie Boeing satelitów nowej generacji, określanych jako GPS IIF. Charakteryzują się lepszą jakością sygnałów, a także zwiększonym poziomem zabezpieczeń przed zagłuszaniem i dłuższą żywotnością konstrukcji. W bieżącym roku jest to trzeci satelita systemu GPS wyniesiony na orbitę, a start kolejnego zaplanowano na drugą połowę roku. Utrzymanie systemu powoduje, że corocznie wynoszone są nowe satelity, które zastępują starsze obiekty nadające sygnały niezbędne do prawidłowej nawigacji.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Szturmowe czeskie Vipery w osłonie polskiego nieba

Szturmowe czeskie Vipery w osłonie polskiego nieba

Czeskie Ministerstwo Obrony poinformowało 2 czerwca br. o rotacji kontyngentu śmigłowcowego, który w ramach grupy zadaniowej Heli Unit od ubiegłego...

więcej polecanych artykułów