Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-07-25 13:24:29

Eksplozja nad USS The Sullivans

     Podczas prowadzonych 18 lipca br. praktycznych ćwiczeń z wykorzystaniem pocisków przeciwlotniczych doszło do eksplozji jednego z nich w pobliżu amerykańskiego niszczyciela USS The Sullivans typu Arleigh Burke.

Efektownie zakończony start pocisku SM-2 z pokładu niszczyciela USS The Sullivans (Arleigh Burke serii Flight I wprowadzony do linii w 1997 roku). Na szczęście nikt z załogi nie ucierpiał, sama jednostka odniosła małe uszkodzenia. fot. US Navy

  Z pionowej wyrzutni Mk 41 wystrzelono rakietę przeciwlotniczą SM-2MR Block IIIA. Nim znacząco wzniosła się w powietrze, doszło do eksplozji jej silnika rakietowego. Część odłamków rakiety spadła na pokład okrętu wywołując pewne uszkodzenia. Znajdująca się w pocisku głowica bojowa nie był aktywowana. Po incydencie niszczyciel USS The Sullivans udał się do pobliskiej bazy morskiej Norfolk (stan Virginia) w towarzystwie drugiej jednostki tego samego typu, USS Carney (DDG 64).

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Finalizacja inwestycji dla aktywacji wysuniętej amerykańskiej bazy lotniczej

Finalizacja inwestycji dla aktywacji wysuniętej amerykańskiej bazy lotniczej

W ostatnich dniach miała miejsce finalizacja polskiej militarnej inwestycji infrastrukturalnej na rzecz wojsk amerykańskich. 27 maja na terenie 33....

więcej polecanych artykułów