2012-10-31 09:22:26
Krystowski: w lutym lub marcu HSW w Bumarze
Na konferencji prasowej Grupy Bumar, jej prezes, Krzysztof Krystowski zapowiedział, że już w pierwszych miesiącach 2013 roku Huta Stalowa Wola będzie w Grupie Bumar. Prawdopodobnie, formalnie taką decyzję rząd Donalda Tuska podejmie w listopadzie br.
Prezes Krystowski zapowiedział, że już rozpoczyna tworzenie Dywizji Ląd, tak by mogła ona rozpocząć funkcjonowanie 1 stycznia 2013 roku. Początkowo w jej skład wchodzić będzie Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych oraz ZM Bumar-Łabędy – oba podmioty zostaną połączone w jeden - pod nazwą OBRUM. Potem przewodnictwo w Dywizji Ląd przejąć ma Huta Stalowa Wola.
Wynika z tego, że Bumar będzie chciał już wcześniej pokazać, że nie czeka tylko na wiano w postaci produktów i zamówień HSW. Początkowo zreorganizują się samodzielnie. Łabędy zajmą się remontami, a OBRUM pracami badawczo-rozwojowymi.
Warunek jaki padł tydzień temu z ust premiera Tuska podczas jego wizyty w Stalowej Woli – nic o Hucie bez niej – wydaje się spełniony. Prezes Krystowski podpisał porozumienie ze związkowcami HSW i wygląda na to, że sprawa jest przesądzona. W przyłączeniu HSW ma nie chodzić tylko o wsparcie dla Łabęd, ale bardziej strategiczne spojrzenie na budowę silnego zbrojeniowego koncernu w Polsce.
Ankieta na portalu Dziennik Zbrojny dotycząca planowanego połączenia HSW z Grupą Bumar.
(MC) za logistyka.wnp.pl