Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-12-11 12:13:11

Podwozia Samsunga dla Kraba

     11 grudnia br. prasa południowokoreańska poinformowała, że jeszcze w grudniu Samsung Techwin podpisze kontrakt z Polską w sprawie dostawy podwozi dla armatohaubic Krab. Oznacza to, najprawdopodobniej, koniec problemów z podwoziem dla tego systemu artyleryjskiego.

Wygląda na to, że docelowe Kraby otrzymają podwozia z Republiki Korei - fot. Łukasz Pacholski/Dziennik Zbrojny

   Informacje docierające z Korei mówią, że umowa może opiewać na 120 podwozi, które są wykorzystywane w koreańskich armatohaubicach K-9 Thunder. Zakupione podwozia miałyby być w całości zmontowane przez producenta i dostarczane do Polski w celu integracji z wieżą. Decyzja ta ma związek z problemami, jakie pojawiły się przy eksploatacji ośmiu pierwszych Krabów - odnotowano bowiem m.in. mikropęknięcia płyt pancernych i problemy z napędem. Poza Republiką Korei Polacy szukali możliwości zakupu podwozi w innych państwach, m.in. w Turcji, która używa haubic produkowanych na licencji koreańskiej.

   Zapytany o tę sprawę wiceminister obrony Czesław Mroczek odpowiedział, że resort nie podjął jeszcze w tej sprawie ostatecznej decyzji, ta spodziewana jest na dniach.

(ŁP)
Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
BSP Bayraktar TB2 w komplecie

BSP Bayraktar TB2 w komplecie

Do 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu 16 maja br. dostarczony został czwarty zestaw tureckich bezzałogowych statków powietrzn...

więcej polecanych artykułów