Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-09-02 06:37:33

MSPO15: Ukraińska modernizacja zestawów 2K12 Kub

     Ciężki sprzęt przybył do Kielc także zza wschodniej granicy. Jednym z bardziej wyróżniającej się na zewnątrz targowych hal ekspozycji jest ukraińska modernizacja rakietowego systemu przeciwlotniczego znana pod nazwą 2K12-2D Kwadrat-2D. Projekt został zrealizowany przez państwowy Ukroboronservice.


  Założeniem była wymiana wiekowych elementów systemu na nowe cyfrowe rozwiązania. Skutkiem działań ma być podniesienie walorów operacyjnych i użytkowych, w tym obniżenie energochłonności, redukcja załogi, przedłużenie czasu bezawaryjnej pracy, podsystem symulacyjnego szkolenia. W Kielcach z systemu Kwadrat-2D znalazła się stacja radiolokacyjna 1S91M1 oraz pojazd wyrzutnia 2P25M.

  Znacznej poprawie uległy zasięgi wykrycia statków latających. Dla obiektu rozmiarów typowego myśliwca wykonującego lot na pułapie 200 metrów zasięg wykrycia wzrósł z 28 do przynajmniej 38 kilometrów, dodatkowo stacja wykryje pocisk manewrujący z odległości przynajmniej 21 kilometrów. Antena 1S11M1 może pracować z regulowaną prędkością obrotu od 2 do 15 na minutę oraz monitorować sytuację powietrzną sektorowo. Stacja do wykrywanie otrzymała także kanał optyczny i opcjonalnie termowizyjny. Dzięki automatyzacji i cyfryzacji dużemu skróceniu uległ czas wypracowania danych do strzelania z 6-12 do 3-6 sekund i podawany przez producenta wskaźnik prawdopodobieństwa neutralizacji celu z 0,6-0,8 do 0,85.
Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
MSPO 2023: fotograficzny #DziennikEye część II

MSPO 2023: fotograficzny #DziennikEye część II

W dniach 5-8 września 2023 roku w Kielcach odbywa się XXXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Zapraszamy do subiektywnego materiału zdjęciow...

więcej polecanych artykułów