Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-04-04 21:04:08

Super Pumy znowu w służbie

     W Emmen odbyła się uroczystość ponownego przyjęcia do uzbrojenia Sił Powietrznych Szwajcarii dwóch zmodernizowanych śmigłowców Super Puma. To pierwsze maszyny tego typu jakie przeszły przewidziane prace z 15 używanych u Helvetów. Wszystkie zostały pozyskanie w dwóch transzach, pierwszej z lat 1987-89 oraz 1991-93.

   Prace mają na celu zbliżenie maszyn do potencjału nowszych Cougarów (10 w służbie od 1998). Super Pumy otrzymują nową awionikę, nowe instrumenty pokładowe, system zarządzania lotem, dwa systemy GPS, inercyjny system nawigacyjny, antykolizyjny (TCAS), cyfrowa mapa oraz nowe środki łączności.

   Program ma się zakończyć w 2015 roku wraz z dostarczeniem ostatniej Super Pumy, która była prototypem (pierwszy lot grudzień 2010) całej serii. Prace realizowane są w zakładach RUAG w Emmen.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Rumuński SAFE skierowany do partnerów zagranicznych, ale z wymaganym wkładem lokalnym

Rumuński SAFE skierowany do partnerów zagranicznych, ale z wymaganym wkładem lokalnym

Rumunia w ramach „single procurement” stosowanym w instrumencie finansowym SAFE zadysponowała blisko 7,5 mld euro (31,8 mld PLN). Głównym beneficje...

więcej polecanych artykułów