Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-01-21 12:01:14

GLONASS z ograniczeniami, ale w służbie

     Z pewnymi ograniczeniami, ale ostatecznie zdecydowano o przyjęciu do eksploatacji systemu nawigacji satelitarnej GLONASS przez rosyjskie ministerstwo obrony. Ograniczenia dotyczą dokładności systemu, jeszcze nie jest ona zakładana ale to tylko kwestia czasu. Na przełomie stycznia i lutego 2013 roku zebrać się ma komisja złożona z przedstawicieli Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji oraz Roskosmosu. Wtedy wszystko ma zacząć funkcjonować w pełni.

   Początkowo planowano, że GLONASS w pełni funkcjonalny w wojsku będzie najpóźniej od 31 grudnia 2012 roku. Opóźnienie tłumaczone jest kwestiami decyzyjno-personalnymi, czyli zmianami na najwyższych rosyjskich stanowiskach w systemie obrony (minister obrony).

(RC)

 




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Husarz po chrzcinach

Husarz po chrzcinach

Na terenie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, z udziałem Prezydenta RP, Zwierzchnika Sił Zbrojnych Karola Nawrockiego, wicepremiera i ministra...

więcej polecanych artykułów