2013-01-21 12:01:14
GLONASS z ograniczeniami, ale w służbie
Z pewnymi ograniczeniami, ale ostatecznie zdecydowano o przyjęciu do eksploatacji systemu nawigacji satelitarnej GLONASS przez rosyjskie ministerstwo obrony. Ograniczenia dotyczą dokładności systemu, jeszcze nie jest ona zakładana ale to tylko kwestia czasu. Na przełomie stycznia i lutego 2013 roku zebrać się ma komisja złożona z przedstawicieli Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji oraz Roskosmosu. Wtedy wszystko ma zacząć funkcjonować w pełni.
Początkowo planowano, że GLONASS w pełni funkcjonalny w wojsku będzie najpóźniej od 31 grudnia 2012 roku. Opóźnienie tłumaczone jest kwestiami decyzyjno-personalnymi, czyli zmianami na najwyższych rosyjskich stanowiskach w systemie obrony (minister obrony).
(RC)