Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2011-10-27 18:59:30

Drugi BAM w hiszpańskiej flocie

     26 października br. hiszpański koncern stoczniowy Navantia przekazał Marynarce Wojennej Hiszpani drugi patrolowiec typoszeregu BAM. Jednostka, o nazwie Rayo, została przejęta w bazie morskiej Rota.

           Okręty patrolowe typoszeregu BAM stanowią nową jakość w strukturach hiszpańskiej floty. Mają zastąpić okręty patrolowe typu Toralla oraz fregaty typu Descubierta, będą brały udział w konfliktach asymetrycznych i niskiej intensywności. Dzięki modułowej konstrukcji, będą mogły także realizować zadania pomocnicze na rzecz innych służb państwowych.

            W chwili obecnej Navantia realizuje kontrakt na budowę czterech jednostek, jednak negocjowany jest także kolejny - rozszerzający umowę o pięć kolejnych. Umożliwi to utrzymanie potencjału stoczniowego o kolejne pięć lat.

(ŁP) 




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Korea Południowa z konkretnym planem na atomowe okręty podwodne

Korea Południowa z konkretnym planem na atomowe okręty podwodne

Państwa prowadzące projekty samolotów bojowych nowej generacji mają wyjątkową pozycję w świecie, zarówno pod kątem technologicznym, jak i operacyjn...

więcej polecanych artykułów