2012-05-23 20:13:34
Irańczycy pomagają Amerykanom
23 maja br. armator żeglugowy Maersk Line LTD. poinformował o próbie ataku i uprowadzenia jednego z eksploatowanych przez tą firmę kontenerowca. Płynący pod banderą amerykańską Maersk Texas został zaatakowany przez piratów na Oceanie Indyjskim, a z pomocą przybyła jednostka Marynarki Wojennej Iranu.
Wedle dostępnych informacji, kontenerowiec został zaatakowany przez około siedem łodzi z piratami. Opór stawiali im uzbrojeni pracownicy ochrony, w tym czasie przez dostępne środki łączności wzywano pomoc w postaci okrętów wojennych, które stale patrolują obszary zagrożone przez somalijskich piratów. Jako pierwszy w rejon zdarzenia przybył irański okręt wojenny - jego obecność odpędziła napastników, a kontenerowiec udał się w dalszą drogę w asyście jednostki.
(ŁP)