2012-06-19 12:15:15
Gwardia ćwiczy ewakuację ambasad
Desant w rejonie, przerzut do ambasady, obrona przez dobę i ewakuacja placówki. To ćwiczyli z końcem maja br. żołnierze amerykańskiej Gwardii Narodowej stanu Południowa Karolina. W działaniach uczestniczyły poszczególne kompanie 4. batalionu 118. Pułku Piechoty. Ćwiczono również ewakuację rannych i przyjmowanie zaopatrzenia ze śmigłowców. Prócz starcia z uzbrojonymi napastnikami, gwardziści ćwiczyli działania w obliczu ataku nieprzychylnych cywili – w ruch szły kamienie czy butelki.

Gwardziści ćwiczą działania w terenie pustynnym. fot. NGSC.
Komentatorom wnioski nasuwają się same, Stany Zjednoczone szykują się do destabilizacji w regionie Bliskiego Wschodu. Z drugiej strony rodzą się wątpliwości, czy takie zadanie na pewno otrzymaliby gwardziści z 4. batalionu Południowej Karoliny.
(MC)