Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-06-19 12:15:15

Gwardia ćwiczy ewakuację ambasad

     Desant w rejonie, przerzut do ambasady, obrona przez dobę i ewakuacja placówki. To ćwiczyli z końcem maja br. żołnierze amerykańskiej Gwardii Narodowej stanu Południowa Karolina. W działaniach uczestniczyły poszczególne kompanie 4. batalionu 118. Pułku Piechoty. Ćwiczono również ewakuację rannych i przyjmowanie zaopatrzenia ze śmigłowców. Prócz starcia z uzbrojonymi napastnikami, gwardziści ćwiczyli działania w obliczu ataku nieprzychylnych cywili – w ruch szły kamienie czy butelki.

 

Gwardziści ćwiczą działania w terenie pustynnym. fot. NGSC.

   Komentatorom wnioski nasuwają się same, Stany Zjednoczone szykują się do destabilizacji w regionie Bliskiego Wschodu. Z drugiej strony rodzą się wątpliwości, czy takie zadanie na pewno otrzymaliby gwardziści z 4. batalionu Południowej Karoliny.

(MC)

 




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Nowy pierwszy cyberżołnierz

Nowy pierwszy cyberżołnierz

Ta decyzja kadrowa znana była od dawna i bezpośrednio wynikała, że pierwszy dowódca Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (WOC), jednocześnie ich twórca, g...

więcej polecanych artykułów