Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-06-11 17:56:22

II wieloletni kontrakt na V-22 Osprey

     11 czerwca br. media amerykańskie poinformowały, że jutro (tj. w środę) dojdzie do podpisania II wieloletniego kontraktu na dostawę dla amerykańskich sił zbrojnych samolotów transportowych pionowego startu i lądowania Bell/Boeing V-22 Osprey.

Amerykanie zakupią 99 maszyn - fot. US Navy

W ramach kontraktu Departament Obrony zakupi 99 maszyn - 92 dla Korpusu Piechoty Morskiej oraz 7 dla Sił Powietrznych. Będzie to kosztować około 6,5 mld dolarów. Dodatkowo ma on zawierać opcję na 22 maszyny, częściowo dla kupców eksportowych - ich potencjalna lista cały czas się wydłuża. Poza tym, Marynarka Wojenna rozpoczęła negocjacje w sprawie III kontraktu wieloletniego, który ma objąć kolejnych 100 sztuk (w tym 48 dla US Navy).

W przypadku klientów eksportowych, poza Izraelem (który najprawdopodobniej zakupi niedługo pięć-sześć maszyn), zainteresowanie tą konstrukcją wyrażają - Arabia Saudyjska, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Włochy, Kanada, Brazylia, Singapur, Kolumbia oraz Australia. Trzy spośród nich prowadzą już zaawansowane negocjacje w sprawie ich zakupu.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Szturmowe czeskie Vipery w osłonie polskiego nieba

Szturmowe czeskie Vipery w osłonie polskiego nieba

Czeskie Ministerstwo Obrony poinformowało 2 czerwca br. o rotacji kontyngentu śmigłowcowego, który w ramach grupy zadaniowej Heli Unit od ubiegłego...

więcej polecanych artykułów