2013-07-23 17:19:27
Francuzi sprzedają okręt Filipinom
22 lipca br. władze Filipin ogłosiły, że doszło do podpisania umowy w sprawie zakupu dla Straży Wybrzeża okrętu patrolowego FS La Tapageuse (P-691), pochodzącego z nadwyżek sprzętowych Marynarki Wojennej Francji.

Okręt patrolowy La Tapageuse - fot. Marine Nationale
Używany okręt, który wszedł do służby w 1988 roku, ma kosztować Manilę 400 tys. €. W chwili obecnej stacjonuje w Polinezji Francuskiej, dostosowanie do wymagań Filipińczyków oraz remont będzie kosztować 6 mln €. Według informacji płynących z Manili, po remoncie jednostka będzie mogła służyć kolejnych 20 lat.
(ŁP)