Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-07-23 17:19:27

Francuzi sprzedają okręt Filipinom

     22 lipca br. władze Filipin ogłosiły, że doszło do podpisania umowy w sprawie zakupu dla Straży Wybrzeża okrętu patrolowego FS La Tapageuse (P-691), pochodzącego z nadwyżek sprzętowych Marynarki Wojennej Francji.

Okręt patrolowy La Tapageuse - fot. Marine Nationale

Używany okręt, który wszedł do służby w 1988 roku, ma kosztować Manilę 400 tys. €. W chwili obecnej stacjonuje w Polinezji Francuskiej, dostosowanie do wymagań Filipińczyków oraz remont będzie kosztować 6 mln €. Według informacji płynących z Manili, po remoncie jednostka będzie mogła służyć kolejnych 20 lat.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Patriot zostaje, ale NASAMS wraca do Holandii. Przetasowania w podkarpackim zgrupowaniu przeciwlotniczym

Patriot zostaje, ale NASAMS wraca do Holandii. Przetasowania w podkarpackim zgrupowaniu przeciwlotniczym

Od grudnia 2025 roku obszar lotniska Rzeszów-Jasionka, z powodu jego znaczenia dla utrzymywania centrum wsparcia dla Ukrainy, przed zagrożeniami z ...

więcej polecanych artykułów