Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-10-25 15:26:39

Amerykanie wcielają do służby USS North Dakota

     25 października br. w Groton odbyła się uroczystość wcielenia do służby wielozadaniowego okrętu podwodnego USS North Dakota (SSN-784). Jest to kolejny przedstawiciel typu Virginia, który zasila szeregi US Navy.

USS North Dakota - fot. US Navy

   Jest to pierwszy przedstawiciel wersji Block III, który charakteryzuje się zmianami konstrukcyjnymi w części dziobowej (nowa osłona stacji hydrolokacyjnej) oraz zastosowanie nowych pionowych wyrzutni dla pocisków manewrujących Tomahawk. Kontrakt na budowę okrętu zawarto w 2003 roku, a stępkę położono w maju 2012 roku.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Wydatki obronne Polski w 2025 roku

Wydatki obronne Polski w 2025 roku

W 2025 roku na potrzeby obronne Polski z budżetu państwa i Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych (FWSZ) wydatkowano łącznie 169,39 mld PLN. To o 31,87 ml...

więcej polecanych artykułów