Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-11-10 16:52:55

Tajemnica lotów F-117 rozwiązana

     10 listopada br. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych wydał komunikat w sprawie lotów samolotów bombowych Lockheed Martin F-117 Nighthawk. Ma to związek z odkryciem przez miłośników lotnictwa faktu, że pomimo wycofania ze służby, maszyny nadal wykonują loty.

F-117 znajdują się "gorącej" rezerwie i mogą być dość szybko skierowane do działań operacyjnych - fot. USAF

   W komunikacie rzecznik Pentagonu stwierdził, że loty F-117 to owoc ich obecnego statusu. Są wycofane ze służby, jednak znajdują się w "gorącej" rezerwie sprzętowej - są stale serwisowane przez personel techniczny, co jakiś czas odbywają się loty techniczne. W momencie zagrożenia, mogą trafić do działań operacyjnych w ciągu 30-120 dni od wydania decyzji.

   W monecie upublicznienia rewelacji pojawiły się rozmaite domysły dotyczące przyczyn lotów F-117. Wśród najbardziej sensacyjnych mówiono o testach nowych wzorów uzbrojenia i wyposażenia pokładowego innych typów statków powietrznych.

(ŁP)
Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
MSPO 2023: Porozumienie Hanwha Aerospace z PGZ S.A. dotyczące programu Homar-K

MSPO 2023: Porozumienie Hanwha Aerospace z PGZ S.A. dotyczące programu Homar-K

Firma Hanwha Aerospace 5 września br. podczas trwających targów MSPO podpisała z Polską Grupą Zbrojeniową S.A. porozumienie w sprawie produkcji w P...

więcej polecanych artykułów