Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-04-04 07:02:59

Japońskie okręty na Filipinach

     Dwa niszczyciele oraz okręt podwodny z Morskich Sił Samoobrony Japonii wpłynęły w niedzielę do położonego w strategicznym miejscu filipińskiego portu Subic, również byłej amerykańskiej bazy morskiej.

   Okręt podwodny Oyashio (SS 511) z 1. Szkolnej Dywizji Okrętów Podwodnych i niszczyciele Ariake (DD 109 typ Murasame) oraz Setogiri (DD 156 typ Asagiri) z 15. Dywizji Niszczycieli Eskortowych. Na miejscu okręty pozostaną przez trzy dni. Oficjalnie zawinięcie japońskich jednostek bojowych jest elementem szkolenia i nie jest sygnałem skierowanym przeciwko żadnego z krajów. Więcej realizmu jest w słowach filipińskiego rzecznika floty, mówiącego o budowie partnerstwa, sygnale o rozwijaniu stabilności w regionie. Faktem jest, że Subic ulokowany jest w pobliżu spornych akwenów z Chińską Republiką Ludową.




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pożegnanie specjalsa, powitanie pilota myśliwca. DORSZ z nowym dowódcą

Pożegnanie specjalsa, powitanie pilota myśliwca. DORSZ z nowym dowódcą

Z początkiem czerwca rozpoczął się „sezon transferowy”, w ciągu najbliższych miesięcy będą podejmowane decyzje dotyczące kluczowych, najwyższych dl...

więcej polecanych artykułów