Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2023-09-05 09:54:56

MSPO 2023: fotograficzny #DziennikEye część I

     W dniach 5-8 września 2023 roku w Kielcach odbywa się XXXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Zapraszamy do subiektywnego materiału zdjęciowego z tego wydarzenia - DziennikEye część pierwsza.

Wyrzutnia K239 Chunmoo osadzona na podwoziu Jelcz 883.57 i prezentująca możliwości dwukrotnie większej jednostki ognia niż M142 HIMARS, tym samym wariantowości dla użycia pocisków rakietowych. 

Hyundai Rotem jako bazę w programie na Nowy Kołowy Transporter Opancerzony proponuje pojazd K808. Wóz ten zaprezentowano na MSPO 2023 w formie modelu z wieżą ZSSW-30. 

Stoisko zewnętrzne firmy Leonardo (PZL-Świdnik) i lekki śmigłowiec AW109 Trekker, czyli nowa propozycja w kategorii SW-4/Mi-2.  

Francuska bomba korygowana AASM elaborowana jest przez Nitrochem za pomocą tritonalu (mieszanina trotylu i aluminium). 

Ekspozycja Wojska Polskiego i wprowadzona wraz z bezzałogowcami Bayraktar TB2 stacja do ich kierowania i kontroli. 

FA-50 z numerem 5048, czyli planowany ostatni do pozyskania egzemplarz samolotu w rozwiniętym wariancie PL (opartym o Block 20) opracowywanym przez południowokoreańską firmę KAI. 

W "parku rakietowym" model nowej stacji radiolokacyjnej GhostEye amerykańskiej firmy RTX. Radary tego typu wejść mają w skład baterii systemu Wisła planowanych do nabycia w ramach II fazy tego programu. 

Ekspozycja Sił Zbrojnych i wprowadzony do służby zestaw SkyCTRL firmy APS. Rozwiazania weryfikowane są bojowo przez Ukraińców, ale mają na swoim koncie także osłonę niemieckich Patriotów w województwie lubelskim. 

Orka wrócić ma do modernizacyjnych priorytetów, a swoją propozycję w programie składa południowokoreańska Hanwha z jednostkami KSS-III. 

Egzotyczna ciekawostka z Wietnamu prezentowana na MSPO 2023. Telekomunikacyjna firma Viettel pokazała modele radarów, w tym średniego zasięgu 3D pasma S przeznaczonego dla obrony powietrznej. 

Wprowadzony do Wojska Polskiego w ostatnim czasie szkolno-treningowy (i oczywiście wielorazowego użytku) Warmate dostarczany przez Grupę WB. 

Połączenie pojazdu opancerzonego Waran 4x4 (HSW S.) i systemu zwalczania powietrznych bezzałogowców opartego o wielolufowy wielkokalibrowy karabin maszynowy kal. 12,7 mm (ZM Tarnów S.A.)

fot. Mariusz Cielma




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Topaz ze wsparciem eksploatacji

Topaz ze wsparciem eksploatacji

Warszawska 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o wskazaniu 8 marca br. (informację upubliczniono 5 kwietnia) wykonawcy serwisu Zautomatyzo...

więcej polecanych artykułów