Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-04-04 11:47:09

Nabór do Ośrodka Wojsk Specjalnych

     Do 30 marca br. Wojskowe Komendy Uzupełnień oczekiwały na wnioski kandydatów zainteresowanych szkoleniem w Ośrodku Szkolenia w Jednostce Specjalnej Komandosów w Lublińcu z późniejszą szansą na służbę w korpusie szeregowych zawodowych Wojsk Specjalnych. Przewidziano 30 miejsc dla kandydatów.

   Za proces kwalifikacyjny do przyjęcia na szkolenie odpowiadać ma dowódca Ośrodka Szkolenia, po czym powołani do służby kandydackiej, czyli osoby spoza Sił Zbrojnych, przejdą w bieżącym roku szkolenie w Lublińcu.

    Interesujące, że decyzja MON została wydana 31 marca, samo przyjmowanie wniosków miało nastąpić dzień wcześniej.

  Ośrodek powołano decyzją z 9 grudnia 2014 roku w ramach Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, pozwolić ma na uzupełnienie kadrowe jednostek Wojsk Specjalnych osobami spoza służb mundurowych, jednak o odpowiednich kwalifikacjach do służby w Wojskach Specjalnych. Dowódcy najmniejszego rodzaju sił zbrojnych w Wojsku Polskim obawiają się, nawet nie problemów sprzętowych czy perturbacji organizacyjnych, ale utrzymania specjalistycznych zdolności personelu na odpowiednio wysokim poziomie. Ścieżkę naboru, także ze środowisk cywilnych, wskazał również raport Najwyższej Izby Kontroli. 30 elewów otrzyma szansę służby w Wojska Specjalnych (służba czynna lub NSR), a przynajmniej kilkumiesięcznego szkolenia podstawowego w jednej z elitarnych jednostek SZRP.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Nowy pierwszy cyberżołnierz

Nowy pierwszy cyberżołnierz

Ta decyzja kadrowa znana była od dawna i bezpośrednio wynikała, że pierwszy dowódca Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (WOC), jednocześnie ich twórca, g...

więcej polecanych artykułów