Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-05-19 10:43:02

Słowacki minister obrony za Rosomakami

     Minister obrony Martin Glváč oraz Tomasz Siemoniak prowadzić mają rozmowy w sprawie zakupu przez słowackie siły zbrojne polskich transporterów opancerzonych Rosomak. Polska propozycja jest faworyzowana, jeżeli negocjacje nie przyniosą efektu, zostanie rozpisany otwarty przetarg.

 

  Słowacy nie przeprowadzili jeszcze ostatecznej analizy, ile Rosomaków planują do zakupu i do jakich zadań. Mowa jednak o kołowym następcy dla gąsienicowych BWP-1 oraz OT-90 (podwozie od BMP z wieżyczką z karabinem maszynowym). Realnie ocenia się, że mowa o pojazdach dla jednego batalionu, blisko 30 sztukach. Tyle na początek. Zdobycie rynku słowackiego oznaczałoby kolejne zlecenia, jak powiedział słowacki minister, armia nie może sobie pozwolić na dostawy transporterów z więcej niż jednego źródła. Decyzji o zakupie można spodziewać się jeszcze w tym roku, czy będzie to Rosomak, zdecydują najbliższe tygodnie. Minister Glváč oczekuje włączenia firm słowackich w łańcuch dostawców siemianowickiej spółki Rosomak.

    Słowacka armia nie dysponuje nowoczesnymi pojazdami opancerzonymi klasy Rosomaka. Do tej pory zakupy ograniczały się do wozów lekkich, piechota porusza się w dalszym ciągu konstrukcjami znanymi z czasów Układu Warszawskiego.

(MC)
Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Topaz ze wsparciem eksploatacji

Topaz ze wsparciem eksploatacji

Warszawska 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o wskazaniu 8 marca br. (informację upubliczniono 5 kwietnia) wykonawcy serwisu Zautomatyzo...

więcej polecanych artykułów